KEMP NA MÍRU

Náš příběh


V roce 2012 jsme se po deseti letech strávených na Havajských ostrovech vrátili do Prahy a začali zde znovu žít.


V roce 2012 jsme se po deseti letech strávených na Havajských ostrovech vrátili do Prahy a začali zde znovu žít. Z Havaje jsme přijeli se zkušenostmi z Agape Camps.

Společně jsme začali učit na základní škole Hanspaulka angličtinu a výtvarnou výchovu. O prázdninách nás paní ředitelka požádala, jestli bychom nechtěli vést anglický kemp. To byl první týdenní kemp, který jsme kdy v Praze dělali. Pro velký úspěch jsme ho pak zopakovali, a dětí bylo dvakrát tolik. 

Další kemp jsme uspořádali pro skupinu dětí jazykovědců z mezinárodní organizace, zatímco se jejich rodiče účastnili konference. Byla to zkušenost k nezaplacení. Pracovali jsme s dětmi v různých jazycích,        z rozdílných kultur ve věku od 4 do 12 let. 

V létě 2017 jsme uspořádali Andělský kemp s Mezinárodním vězeňským společenstvím. Jednalo se o kemp určený pro děti, jejichž rodiče jsou ve výkonu trestu odnětí svobody. Zpětná vazba od dětí byla výborná, byl to snad ten nejlepší týden z celého roku! 

Tento rok jsme se rozhodli vytvořit česko-anglický, dvojjazyčný kemp pro děti z Prahy a okolí. Kemp je určený dětem ve věku od 8 do 12 let, které vyrůstají v náhradní rodinné péči a nebo ze sociálně potřebného prostředí. 

Kemp bude vedený skupinou věřících lidí z různých denominací a dobrovolníků převážně křesťanského vyznání, mezi nimiž jsou pedagogové, zdravotníci, ale především dobrovolníci, kteří mají na srdci pomáhat ostatním. Někteří mají z dětství stejnou zkušenost jako děti samy.

Aloha kemp 2018 je založený na křesťanských hodnotách a stojí na ochotě dobrovolníků a darech podporovatelů.

Díky spolupráci mnoha lidí, nabízíme těmto dětem kemp zdarma.